„We are the future“ Klaffer 2017

foto1

Šią vasarą (08 19 d.- 09 02 d.) mes  — Evelina Bublytė, Ugnė Mickevičiūtė, Aušra Jančiūtė, Simonas Valentinas, Lukas Riklikas, lydimi anglų kalbos mokytojos, Rūtos Rudzenskaitės — turėjome nuostabią galimybę dalyvauti tarptautinėje jaunimo mainų programoje „We are the future“ (Mes esame ateitis). Projektas vyko Austrijoje, Klaffer miestelyje, jame dalyvavo mokiniai iš devynių skirtingų šalių: Austrijos, Portugalijos, Italijos, Graikijos, Baltarusijos, Bulgarijos, Turkijos, Prancūzijos ir Lietuvos. Štai prisiminimai, kuriais norime pasidalinti.EVELINA

Nepamirštama patirtis! Įgijome daug kompetencijų, išmokome dirbti grupėse ir kooperuotis, susiradome daug naujų draugų iš skirtingų šalių, su jais ir toliau palaikome ryšius, patobulinome savo anglų kalbos žinias, nes dvi savaites bendravome anglų kalba tiek su užsieniečiais, tiek su lietuviais. Projekto dvi pagrindinės temos buvo solidarumas ir demokratija. Tad visa veikla ir užsiėmimai buvo apie tai. Kėlėme klausimus, ieškojome atsakymų ir diskutavome šiomis temomis. Tuomet visi dalyviai savarankiškai pasiskirstė į tris grupes: teatro, skulptūrų ir vizualinio meno. Kiekviena grupė projekto pabaigoje turėjo parengti pasirodymą, susijusį su tomis temomis.

LUKASfoto2

Mes visi buvome skirtingose grupėse ir įgijome unikalios patirties bendradarbiaudami su įvairių tautų žmonėmis. Mano istorija prasideda, kai gavome užduotį demokratiją ir solidarumą įamžinti nuotraukuose ir filmuke. Pirmąją savaitę dirbome ties šiais dviem dalykais, o mums padėjo profesionalus fotografas ir žurnalistas, kuris supažindino su profesionaliu fotogravimu ir filmavimu. Labiausiai nustebino, kad visi žmonės skirtingai suvokia demokratiją ir solidarumą. Manau, tai yra dėl to, kad visi turime savitas, skirtingas gyvenimo istorijas ir akimirkas, kuriomis pasidalindavome vakare prie laužo. Po savaitės mūsų vadovai davė neeilinę užduotį: sukurti šešėlių teatrą. Daug kam tai buvo visiškai naujas dalykas, taip pat ir man, tačiau viskas buvo gerai, nes vadovai buvo labai šilti ir draugiški žmonės. Apibendrinęs noriu pasakyti, kad tai buvo viena iš geriausių mano vasarų. Šis projektas paskatino mane daugiau dalyvauti panašiuose renginiuose.

SIMONAS

Visą mainų programą turėjome daug užsiėmimų ir viskas buvo susiję su demokratija, solidarumu ir menais. Pagrindinė stovyklos mintis buvo „we are the future” (mes esame ateitis). Labai daug ką sužinojau apie kitų šalių kultūras, gyvenimo stilių bei kasdienybės rūpesčius. Stovykloje taip pat lankiau teatro būrelį, kuriame labai daug sužinojau apie teatrą ir menus. Dabar į šiuos dalykus turiu visai kitą požiūrį. Žmonės buvo labai kūrybingi. Vis susigalvodavome, ką veikti laisvu laiku, pvz. tinklinio turnyras, stalo teniso turnyras, įvairūs žaidimai arba pokalbiai. Stovyklos organizatoriai ir kitoms šalims atstovaujantys vadovai buvo labai malonūs, supratingi, įdomūs pašnekovai. Vyko labai daug įdomių diskusijų su jais ir kaipmat su kai kuriais susidraugavau. Būdavo nuostabu kiekvieną vakarą susitikti su visais prie laužo ir mainytis savo gyvenimo istorijomis, o po to keliauti į vidų ir pratęsti vakarą diskotekoje (kurią taip pat patys rengėme). Šokių aikštelėje ypač buvo matyti, kad čia susirinko žmonės iš skirtingų šalių.

Esu dėkingas, kad papuoliau į šį projektą, nes jis man pravėrė duris į visai kitą pasaulį. Dabar aš esu kupinas motyvacijos toliau dalyvauti, ieškoti ir bandyti pakliūti į štai tokius projektus. Manau, kad tokiame projekte turėtų sudalyvauti kiekvienas. Sutikau daug artimų draugų, kuriuos planuoju aplankyti ateityje.

AUŠRA

Aš atstovavau vizualinei meno sričiai. Diskutavome apie meno projekciją, matomą 2D ekrane. Tai nuotraukos, piešiniai, filmukai ir, žinoma, šešėlių teatras. Mūsų grupės vadovai buvo portugalų lyderis Antonio, Martinikės lyderis Gregg ir Irako atstovas Munjit. Jie mums aiškino, kaip solidarumas bei demokratija atsispindėjo skirtingais laikotarpiais, skatino mus sukurti pasirodymą, kuris būtent tai atspindėtų. Todėl nusprendėme, kad šešėlių teatras bus tinkama bei originali idėja. Mes sukūrėme šešėlių pasirodymą, matomą ant milžiniškos baltos paklodės. Istorija vaizduoja karo baimę, pabėgėlių skausmus bei šalių darnumą, priimant šiuos žmones…  Pasirodymas buvo nufilmuotas ir dabar jį galima pamatyti youtube. Kūrybinėse dirbtuvėse, be šešėlių teatro, mes taip pat piešėme (pagal garsus turėjome perteikti ant popieriaus, ką girdime), fotografavome bei kūrėme filmuką apie mūsų šias dvi nuostabias savaites Klaffery. Pasirodymas bei sukurta medžiaga buvo pristatyta paskutinę kelionės dieną. Vakare, po pasirodymų, susėdome prie laužo. Dainavome dainas bei atsiminėme nuostabiai praleistas valandas. Vakaras buvo nuostabus bei nepamirštamas.

UGNĖfoto3

Važiuodama į We are the future projektą nežinojau, ko galiu tikėtis, bet praleidusi dvi savaites ten, Klaffer miestelyje, nenorėjau vykti namo, nes pripratau prie kasdienės veiklos, kurios tikrai netrūko, tų pačių veidų, nedidelio chaoso, kuris nuolat supo mus. Būdama vizualinio meno grupėje turėjau galimybę padirbėti su profesionalia foto ir videomeno technika, supratau, kokia stipri gali būti nuotraukos perduodama žinutė. Kasdienio darbo grupėse asmeniškai aš negalėjau pavadinti darbu  — nors galutinis mūsų šešėlių teatro pasirodymas atrodė labai sudėtingas, jį kurdami labai gerai praleidome laiką, beveik niekad nuo mūsų veidų nedingo šypsena. Fotografuodami ir filmuodami nepajautėme, kaip darbą atlikome. Vieną popietę gavome temą ir šiek tiek laiko nufotografuoti nuotraukoms, tad kibome į darbą. Visi turėjome savų idėjų, kurias realizuoti atsirado daug norinčių, tik aš likau ta, kuriai ne visai pasisekė —  kadras buvo geras ir nuotaika pakili, bet aš likau stovėti iki pusės ežere. Nors nuo projekto pabaigos praėjo jau daugiau nei dvi savaitės, aš vis dar gyvenu savo įspūdžiais, visiems pasakoju nuotykius, o ir su naujaisiais draugais neretai susisiekiu pabendrauti internetu. Tokie projektai yra tai, kas išlieka atmintyje visą gyvenimą, tad džiaugiuosi suteikta galimybe susipažinti su tiek skirtingų žmonių ir skirtingų kultūrų bei pabūti ten, kur, rodos, visą laiką šviečia saulė.

Nors nuo projekto pabaigos praėjo nemažai laiko, mes vis dar negalime atsigauti nuo patirtų įspūdžių. Labai džiaugiamės turėję tokią galimybę ir raginame kitus bendramokslius dalyvauti kituose projektuose.

foto4